VJ0603D3R6DLAAP
Mfr.Part #
VJ0603D3R6DLAAP
Description
CAP CER 3.6PF 50V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±0.5pF
Capacitance :
3.6pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Length :
1.6002mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
High Q, Low Loss
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
VJ0603D3R6DLAAP
Vishay / Vitramon VJ0603D3R6DLAAP
VJ HIFREQ 3.6pF 50V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D3R6DLAAP Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -55°C.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
VJ0603D3R6DLAAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm