VJ0603D3R6CLAAC
Mfr.Part #
VJ0603D3R6CLAAC
Description
CAP CER 3.6PF 50V C0G/NP0 0603
Capacitance :
3.6pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Tolerance :
±0.25pF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
VJ0603D3R6CLAAC
Vishay / Vitramon VJ0603D3R6CLAAC
VJ HIFREQ 3.6pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D3R6CLAAC Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
VJ0603D3R6CLAAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm