VJ0603D3R6BLXAC
Mfr.Part #
VJ0603D3R6BLXAC
Description
CAP CER 3.6PF 25V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
3.6pF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±0.1pF
Datasheets
VJ0603D3R6BLXAC
Vishay / Vitramon VJ0603D3R6BLXAC
VJ HIFREQ 3.6pF 25V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D3R6BLXAC Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
VJ0603D3R6BLXAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm