VJ0603D3R6BLPAP
Mfr.Part #
VJ0603D3R6BLPAP
Description
CAP CER 3.6PF 250V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±0.1pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
3.6pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Width :
787.4μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
250V
Length :
1.6002mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
VJ0603D3R6BLPAP
Vishay / Vitramon VJ0603D3R6BLPAP
VJ HIFREQ 3.6pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D3R6BLPAP Overview
Programs on this device are of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension.Temperatures greater than -55°C are recommended for stable operation.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
VJ0603D3R6BLPAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm