VJ0603D3R3DLCAJ
Mfr.Part #
VJ0603D3R3DLCAJ
Description
CAP CER 3.3PF 200V C0G/NP0 0603
Capacitance :
3.3pF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
1.6002mm
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.5pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ0603D3R3DLCAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D3R3DLCAJ
VJ HIFREQ 3.3pF 200V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D3R3DLCAJ Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Ceramic capacitor is necessary to have a temperature that is greater than -55°C for stable operation.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
VJ0603D3R3DLCAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm