VJ0603D3R3CXXAP
Mfr.Part #
VJ0603D3R3CXXAP
Description
CAP CER 3.3PF 25V C0G/NP0 0603
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.25pF
Capacitance :
3.3pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Width :
787.4μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Length :
1.6002mm
Voltage - Rated :
25V
VJ HIFREQ
Max Operating Temperature :
125°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
VJ0603D3R3CXXAP
Vishay / Vitramon VJ0603D3R3CXXAP
VJ HIFREQ 3.3pF 25V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D3R3CXXAP Overview
A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension program is available for this device.A higher operating temperature is required to achieve stable operation.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
VJ0603D3R3CXXAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm