VJ0603D3R3CXCAP
Mfr.Part #
VJ0603D3R3CXCAP
Description
CAP CER 3.3PF 200V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.25pF
Capacitance :
3.3pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
VJ0603D3R3CXCAP
Vishay / Vitramon VJ0603D3R3CXCAP
VJ HIFREQ 3.3pF 200V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D3R3CXCAP Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
VJ0603D3R3CXCAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm