VJ0603D3R3CLXAP
Mfr.Part #
VJ0603D3R3CLXAP
Description
CAP CER 3.3PF 25V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
3.3pF
Voltage - Rated :
25V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±0.25pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Datasheets
VJ0603D3R3CLXAP
Vishay / Vitramon VJ0603D3R3CLXAP
VJ HIFREQ 3.3pF 25V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D3R3CLXAP Overview
Programs on this device are of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
VJ0603D3R3CLXAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm