VJ0603D3R3CLBAP
Mfr.Part #
VJ0603D3R3CLBAP
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3.3PF 100V C0G/NP0 0603
Tape and Reel (TR)
Thickness :
939.8μm
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
High Q, Low Loss
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±0.25pF
Capacitance :
3.3pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
16 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Datasheets
VJ0603D3R3CLBAP
Vishay / Vitramon VJ0603D3R3CLBAP
VJ HIFREQ 3.3pF 100V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D3R3CLBAP Overview
Programs on this device are of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
VJ0603D3R3CLBAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm