VJ0603D3R3CLBAC
Mfr.Part #
VJ0603D3R3CLBAC
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3.3PF 100V C0G/NP0 0603
Feature :
High Q, Low Loss
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mount :
Surface Mount
Published :
Thickness :
939.8μm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
3.3pF
Series :
VJ HIFREQ
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Width :
787.4μm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Length :
1.6002mm
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
VJ0603D3R3CLBAC
Vishay / Vitramon VJ0603D3R3CLBAC
VJ HIFREQ 3.3pF 100V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D3R3CLBAC Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -55°C.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
VJ0603D3R3CLBAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm