VJ0603D3R3CLAAP
Mfr.Part #
VJ0603D3R3CLAAP
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3.3PF 50V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±0.25pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
3.3pF
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Feature :
High Q, Low Loss
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Thickness :
939.8μm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
VJ0603D3R3CLAAP
Vishay / Vitramon VJ0603D3R3CLAAP
VJ HIFREQ 3.3pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D3R3CLAAP Overview
A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
VJ0603D3R3CLAAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm