VJ0603D3R3CLAAC
Mfr.Part #
VJ0603D3R3CLAAC
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3.3PF 50V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Mount :
Surface Mount
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness :
939.8μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.25pF
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
High Q, Low Loss
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Published :
Capacitance :
3.3pF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
VJ0603D3R3CLAAC
Vishay / Vitramon VJ0603D3R3CLAAC
VJ HIFREQ 3.3pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D3R3CLAAC Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
VJ0603D3R3CLAAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm