VJ0603D3R3CEAAO
Mfr.Part #
VJ0603D3R3CEAAO
Description
CAP CER 3.3PF 50V 0603 EPOXY
Voltage - Rated :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.25pF
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Capacitance :
3.3pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ0603D3R3CEAAO
Vishay / Vitramon VJ0603D3R3CEAAO
VJ HIFREQ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.25pF 3.3pF