VJ0603D3R3BXXAP
Mfr.Part #
VJ0603D3R3BXXAP
Description
CAP CER 3.3PF 25V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±0.1pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
RF, Microwave, High Frequency
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
3.3pF
Datasheets
VJ0603D3R3BXXAP
Vishay / Vitramon VJ0603D3R3BXXAP
VJ HIFREQ 3.3pF 25V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D3R3BXXAP Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
VJ0603D3R3BXXAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm