VJ0603D3R3BLBAJ
Mfr.Part #
VJ0603D3R3BLBAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3.3PF 100V C0G/NP0 0603
Tape and Reel (TR)
Length :
1.6002mm
Published :
Series :
VJ HIFREQ
Thickness :
939.8μm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
100V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
3.3pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
787.4μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Feature :
High Q, Low Loss
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
VJ0603D3R3BLBAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D3R3BLBAJ
VJ HIFREQ 3.3pF 100V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D3R3BLBAJ Overview
Ceramic capacitor is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm in size/dimension for this device.An operating temperature greater than -55°C is necessary for stable operation.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
VJ0603D3R3BLBAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm