VJ0603D3R3BEBAI
Mfr.Part #
VJ0603D3R3BEBAI
Description
CAP CER 3.3PF 100V 0603 EPOXY
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Capacitance :
3.3pF
Tolerance :
±0.1pF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
VJ0603D3R3BEBAI
Vishay / Vitramon VJ0603D3R3BEBAI
VJ HIFREQ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.1pF 3.3pF