VJ0603D3R0DXCAC
Mfr.Part #
VJ0603D3R0DXCAC
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3PF 200V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Thickness :
939.8μm
Feature :
High Q, Low Loss
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
200V
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Published :
Capacitance :
3pF
Tolerance :
±0.5pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Mount :
Surface Mount
Datasheets
VJ0603D3R0DXCAC
Vishay / Vitramon VJ0603D3R0DXCAC
VJ HIFREQ 3pF 200V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D3R0DXCAC Overview
Programs on this device are of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
VJ0603D3R0DXCAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm