VJ0603D3R0DLBAC
Mfr.Part #
VJ0603D3R0DLBAC
Description
CAP CER 3PF 100V C0G/NP0 0603
Capacitance :
3pF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Length :
1.6002mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.5pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Width :
787.4μm
Voltage - Rated :
100V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ0603D3R0DLBAC
Vishay / Vitramon VJ0603D3R0DLBAC
VJ HIFREQ 3pF 100V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D3R0DLBAC Overview
Ceramic capacitor is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm in size/dimension for this device.An operating temperature greater than -55°C is necessary for stable operation.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
VJ0603D3R0DLBAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm