VJ0603D3R0CXCAC
Mfr.Part #
VJ0603D3R0CXCAC
Description
CAP CER 3PF 200V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.25pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
3pF
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
VJ0603D3R0CXCAC
Vishay / Vitramon VJ0603D3R0CXCAC
VJ HIFREQ 3pF 200V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D3R0CXCAC Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
VJ0603D3R0CXCAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm