VJ0603D3R0CXAAC
Mfr.Part #
VJ0603D3R0CXAAC
Description
CAP CER 3PF 50V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±0.25pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
3pF
Published :
Datasheets
VJ0603D3R0CXAAC
Vishay / Vitramon VJ0603D3R0CXAAC
VJ HIFREQ 3pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D3R0CXAAC Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
VJ0603D3R0CXAAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm