VJ0603D390JXPAJ
Mfr.Part #
VJ0603D390JXPAJ
Description
CAP CER 39PF 250V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
REACH SVHC :
Unknown
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Depth :
800μm
Length :
1.6mm
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Cut Tape (CT)
Published :
High Q, Low Loss
Voltage :
250V
Min Operating Temperature :
-55°C
Dielectric :
C0G
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Radiation Hardening :
No
Capacitance :
39pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Free :
Lead Free
Termination :
SMD/SMT
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Voltage - Rated DC :
250V
Case Code (Metric) :
787.4μm
Height :
920μm
Voltage - Rated :
250V
Datasheets
VJ0603D390JXPAJ
Introducing Ceramic Capacitors Vishay / Vitramon VJ0603D390JXPAJ from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:0603 (1608 Metric), Voltage:250V, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Operating Temperature:-55°C~125°C, VJ0603D390JXPAJ pinout, VJ0603D390JXPAJ datasheet PDF, VJ0603D390JXPAJ amp .Beyond Ceramic Capacitors Vishay / Vitramon VJ0603D390JXPAJ ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Vishay / Vitramon VJ0603D390JXPAJ
VJ HIFREQ 39pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)