VJ0603D390JXAAP
Mfr.Part #
VJ0603D390JXAAP
Description
CAP CER 39PF 50V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
39pF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ0603D390JXAAP
Vishay / Vitramon VJ0603D390JXAAP
VJ HIFREQ 39pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D390JXAAP Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
VJ0603D390JXAAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm