VJ0603D390GLAAC
Mfr.Part #
VJ0603D390GLAAC
Description
CAP CER 39PF 50V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±2%
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Width :
787.4μm
Capacitance :
39pF
C0G NP0
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
RF, Microwave, High Frequency
Length :
1.6002mm
Datasheets
VJ0603D390GLAAC
Vishay / Vitramon VJ0603D390GLAAC
VJ HIFREQ 39pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D390GLAAC Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
VJ0603D390GLAAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm