VJ0603D390FXXAC
Mfr.Part #
VJ0603D390FXXAC
Description
CAP CER 39PF 25V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
39pF
Voltage - Rated :
25V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Datasheets
VJ0603D390FXXAC
Vishay / Vitramon VJ0603D390FXXAC
VJ HIFREQ 39pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D390FXXAC Overview
Ceramic capacitor is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
VJ0603D390FXXAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm