VJ0603D390FXPAP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ0603D390FXPAP
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 39PF 250V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±1%
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Capacitance :
39pF
Mount :
Surface Mount
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Feature :
High Q, Low Loss
Series :
VJ HIFREQ
Thickness :
939.8μm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
250V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
VJ0603D390FXPAP
Vishay / Vitramon VJ0603D390FXPAP
VJ HIFREQ 39pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D390FXPAP Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
VJ0603D390FXPAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm