VJ0603D390FLAAP
Mfr.Part #
VJ0603D390FLAAP
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 39PF 50V C0G/NP0 0603
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness :
939.8μm
Series :
VJ HIFREQ
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Rated :
50V
Published :
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±1%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Width :
787.4μm
Feature :
High Q, Low Loss
Length :
1.6002mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Capacitance :
39pF
Datasheets
VJ0603D390FLAAP
Vishay / Vitramon VJ0603D390FLAAP
VJ HIFREQ 39pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D390FLAAP Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
VJ0603D390FLAAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm