VJ0603D390FLAAJ
Mfr.Part #
VJ0603D390FLAAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 39PF 50V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.6002mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness :
939.8μm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitance :
39pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Published :
Voltage - Rated :
50V
Tape and Reel (TR)
Width :
787.4μm
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
High Q, Low Loss
Datasheets
VJ0603D390FLAAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D390FLAAJ
VJ HIFREQ 39pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D390FLAAJ Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Ceramic capacitor is important to maintain the operating temperature above -55°C if you want stable operation.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
VJ0603D390FLAAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm