VJ0603D390FEAAO
Mfr.Part #
VJ0603D390FEAAO
Description
CAP CER 39PF 50V 0603 EPOXY
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Capacitance :
39pF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ0603D390FEAAO
Vishay / Vitramon VJ0603D390FEAAO
VJ HIFREQ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±1% 39pF