VJ0603D361KXXAJ
Mfr.Part #
VJ0603D361KXXAJ
Description
CAP CER 360PF 25V C0G/NP0 0603
Capacitance :
360pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Length :
1.6002mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±10%
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
VJ0603D361KXXAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D361KXXAJ
VJ HIFREQ 360pF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D361KXXAJ Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
VJ0603D361KXXAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm