VJ0603D360MXBAC
Mfr.Part #
VJ0603D360MXBAC
Description
CAP CER 36PF 100V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
36pF
RF, Microwave, High Frequency
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±20%
Datasheets
VJ0603D360MXBAC
Vishay / Vitramon VJ0603D360MXBAC
VJ HIFREQ 36pF 100V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D360MXBAC Overview
Ceramic capacitor is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
VJ0603D360MXBAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm