VJ0603D360KLPAJ
Mfr.Part #
VJ0603D360KLPAJ
Description
CAP CER 36PF 250V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
36pF
Length :
1.6002mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
250V
Non-RoHS Compliant
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ0603D360KLPAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D360KLPAJ
VJ HIFREQ 36pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D360KLPAJ Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Ceramic capacitor is important to maintain the operating temperature above -55°C if you want stable operation.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
VJ0603D360KLPAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm