VJ0603D360KLAAP
Mfr.Part #
VJ0603D360KLAAP
Description
CAP CER 36PF 50V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
36pF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
VJ0603D360KLAAP
Vishay / Vitramon VJ0603D360KLAAP
VJ HIFREQ 36pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D360KLAAP Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
VJ0603D360KLAAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm