VJ0603D360FXBAJ
Mfr.Part #
VJ0603D360FXBAJ
Description
CAP CER 36PF 100V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Length :
1.6002mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
100V
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
36pF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
VJ0603D360FXBAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D360FXBAJ
VJ HIFREQ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±1% 36pF