VJ0603D360FLXAP
Mfr.Part #
VJ0603D360FLXAP
Description
CAP CER 36PF 25V C0G/NP0 0603
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Length :
1.6002mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Series :
VJ HIFREQ
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Capacitance :
36pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
VJ0603D360FLXAP
Vishay / Vitramon VJ0603D360FLXAP
VJ HIFREQ 36pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D360FLXAP Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0603D360FLXAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm