VJ0603D360FLXAC
Mfr.Part #
VJ0603D360FLXAC
Description
CAP CER 36PF 25V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
36pF
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ0603D360FLXAC
Vishay / Vitramon VJ0603D360FLXAC
VJ HIFREQ 36pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D360FLXAC Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
VJ0603D360FLXAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm