VJ0603D331GLAAJ
Mfr.Part #
VJ0603D331GLAAJ
Description
CAP CER 330PF 50V C0G/NP0 0603
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±2%
Capacitance :
330pF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ0603D331GLAAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D331GLAAJ
VJ HIFREQ 330pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D331GLAAJ Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0603D331GLAAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm