VJ0603D331FXXAT
Mfr.Part #
VJ0603D331FXXAT
Description
CAP CER 330PF 25V C0G/NP0 0603
Length :
1.6002mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
25V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Surface Mount
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Capacitance :
330pF
Datasheets
VJ0603D331FXXAT
Vishay / Vitramon VJ0603D331FXXAT
VJ HIFREQ 330pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D331FXXAT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
VJ0603D331FXXAT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm