VJ0603D331FXXAR
Mfr.Part #
VJ0603D331FXXAR
Description
CAP CER 330PF 25V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
330pF
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.6002mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
VJ0603D331FXXAR
Vishay / Vitramon VJ0603D331FXXAR
VJ HIFREQ 330pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D331FXXAR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0603D331FXXAR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm