VJ0603D330JXPAJ
Mfr.Part #
VJ0603D330JXPAJ
Description
CAP CER 33PF 250V C0G/NP0 0603
C0G NP0
Case Code (Metric) :
Radiation Hardening :
No
Feature :
High Q, Low Loss
Depth :
800μm
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Height :
940μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
1.6mm
REACH SVHC :
Unknown
Tolerance :
±5%
Capacitance :
33pF
Packaging :
Cut Tape (CT)
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
250V
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
250V
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Dielectric :
C0G
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Voltage :
250V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
VJ0603D330JXPAJ
Introducing Ceramic Capacitors Vishay / Vitramon VJ0603D330JXPAJ from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:0603 (1608 Metric), Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Voltage:250V, VJ0603D330JXPAJ pinout, VJ0603D330JXPAJ datasheet PDF, VJ0603D330JXPAJ amp .Beyond Ceramic Capacitors Vishay / Vitramon VJ0603D330JXPAJ ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Vishay / Vitramon VJ0603D330JXPAJ
VJ HIFREQ 33pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)