VJ0603D330JEBAO
Mfr.Part #
VJ0603D330JEBAO
Description
CAP CER 33PF 100V 0603 EPOXY
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
33pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ0603D330JEBAO
Vishay / Vitramon VJ0603D330JEBAO
VJ HIFREQ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±5% 33pF