VJ0603D330FLAAP
Mfr.Part #
VJ0603D330FLAAP
Description
CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
33pF
Voltage - Rated :
50V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Datasheets
VJ0603D330FLAAP
Vishay / Vitramon VJ0603D330FLAAP
VJ HIFREQ 33pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D330FLAAP Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
VJ0603D330FLAAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm