VJ0603D330FEAAI
Mfr.Part #
VJ0603D330FEAAI
Description
CAP CER 33PF 50V 0603 EPOXY
Capacitance :
33pF
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Datasheets
VJ0603D330FEAAI
Vishay / Vitramon VJ0603D330FEAAI
VJ HIFREQ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±1% 33pF