VJ0603D2R7DLBAP
Mfr.Part #
VJ0603D2R7DLBAP
Description
CAP CER 2.7PF 100V C0G/NP0 0603
Capacitance :
2.7pF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.5pF
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
VJ0603D2R7DLBAP
Vishay / Vitramon VJ0603D2R7DLBAP
VJ HIFREQ 2.7pF 100V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D2R7DLBAP Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0603D2R7DLBAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm