VJ0603D2R7DLBAJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ0603D2R7DLBAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 2.7PF 100V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Mount :
Surface Mount
Feature :
High Q, Low Loss
Tolerance :
±0.5pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness :
939.8μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
2.7pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
100V
Length :
1.6002mm
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Factory Lead Time :
16 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
787.4μm
Series :
VJ HIFREQ
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Datasheets
VJ0603D2R7DLBAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D2R7DLBAJ
VJ HIFREQ 2.7pF 100V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D2R7DLBAJ Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
VJ0603D2R7DLBAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm