VJ0603D2R7CLPAP
Mfr.Part #
VJ0603D2R7CLPAP
Description
CAP CER 2.7PF 250V C0G/NP0 0603
Length :
1.6002mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
2.7pF
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.25pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
VJ0603D2R7CLPAP
Vishay / Vitramon VJ0603D2R7CLPAP
VJ HIFREQ 2.7pF 250V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D2R7CLPAP Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
VJ0603D2R7CLPAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm