VJ0603D2R7BXXAP
Mfr.Part #
VJ0603D2R7BXXAP
Description
CAP CER 2.7PF 25V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Length :
1.6002mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
2.7pF
Feature :
High Q, Low Loss
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1pF
Datasheets
VJ0603D2R7BXXAP
Vishay / Vitramon VJ0603D2R7BXXAP
VJ HIFREQ 2.7pF 25V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D2R7BXXAP Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0603D2R7BXXAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm