VJ0603D2R7BXPAJ
Mfr.Part #
VJ0603D2R7BXPAJ
Description
CAP CER 2.7PF 250V C0G/NP0 0603
Stock
168
In Stock :
168
Packaging :
Cut Tape (CT)
Tolerance :
±0.1pF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Termination :
SMD/SMT
Series :
VJ HIFREQ
Depth :
800μm
C0G NP0
Lead Free :
Lead Free
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
0603
Case Code (Metric) :
1608
0603 (1608 Metric)
REACH SVHC :
Unknown
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
2.7pF
Mount :
PCB, Surface Mount
Dielectric :
C0G
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Voltage :
250V
Voltage - Rated DC :
250V
Length :
1.6mm
Radiation Hardening :
No
Feature :
High Q, Low Loss
Height :
940μm
Datasheets
VJ0603D2R7BXPAJ
Introducing Ceramic Capacitors Vishay / Vitramon VJ0603D2R7BXPAJ from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Package / Case:0603 (1608 Metric), Operating Temperature:-55°C~125°C, Voltage:250V, VJ0603D2R7BXPAJ pinout, VJ0603D2R7BXPAJ datasheet PDF, VJ0603D2R7BXPAJ amp .Beyond Ceramic Capacitors Vishay / Vitramon VJ0603D2R7BXPAJ ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Vishay / Vitramon VJ0603D2R7BXPAJ
VJ HIFREQ 2.7pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)