VJ0603D2R4DLPAP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ0603D2R4DLPAP
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 2.4PF 250V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Series :
VJ HIFREQ
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Feature :
High Q, Low Loss
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
250V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±0.5pF
Capacitance :
2.4pF
Thickness :
939.8μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mount :
Surface Mount
Datasheets
VJ0603D2R4DLPAP
Vishay / Vitramon VJ0603D2R4DLPAP
VJ HIFREQ 2.4pF 250V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D2R4DLPAP Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
VJ0603D2R4DLPAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm