VJ0603D2R4CXXAP
Mfr.Part #
VJ0603D2R4CXXAP
Description
CAP CER 2.4PF 25V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mount :
Surface Mount
Thickness :
939.8μm
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.25pF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Length :
1.6002mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
2.4pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
787.4μm
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
VJ0603D2R4CXXAP
Vishay / Vitramon VJ0603D2R4CXXAP
VJ HIFREQ 2.4pF 25V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D2R4CXXAP Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Ceramic capacitor is important to maintain the operating temperature above -55°C if you want stable operation.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
VJ0603D2R4CXXAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm