VJ0603D2R4CXPAP
Mfr.Part #
VJ0603D2R4CXPAP
Description
CAP CER 2.4PF 250V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±0.25pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
2.4pF
Datasheets
VJ0603D2R4CXPAP
Vishay / Vitramon VJ0603D2R4CXPAP
VJ HIFREQ 2.4pF 250V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D2R4CXPAP Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
VJ0603D2R4CXPAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm